Skocz do zawartości

Gatronomia a zarost


wosk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W przepisach są tylko wyszczególnione przepisy dotyczące długich włosów u kucharza. Natomiast jeżeli chodzi o zarost to nie jest to uregulowane więc nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby posiadać zarost.

Pracodawca jest zobowiązany do przestrzegania art 23 k.c. który brzmi:  Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

Musisz jednak pamiętać o tym, że pracodawca może zawsze woleć wybrać kogoś kto nie posiada zarostu, to jego wolna wola.

Odnośnik do odpowiedzi

Zarost może mieć, przy modzie na brody często widuję kucharzy z brodami (akurat włosy z brody nie wypadają). Natomiast, gdy idzie o włosy (gdzie włosy często wypadają) to trzeba mieć czapeczkę

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Ciekaw jestem kto Ci zwrócił na coś takiego uwagę, jeżeli chciałeś pracować w kuchni. Zarost to nic szczególnego w dzisiejszych czasach kiedy panuję na niego wszechobecna moda. Długie włosy to faktycznie jeszcze rozumiem ale broda? O.o

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Co do długich włosów, zgadzam się całkowicie - muszą być spięte i schowane pod czepkiem. Nie pracuję w gastronomii, ale nawet we własnej, mieszkalnej kuchni dbam o to, by podczas przygotowywania posiłku "włos mi z głowy nie spadł" ;) Co do zarostu - pierwsze słyszę, że może to stanowić jakikolwiek problem. O ile będąc w restauracji poczułabym się zniesmaczona widząc kucharza/kucharkę czy kelnera/kelnerkę w długich, rozpuszczonych włosach, o tyle na zarost nie zwróciłabym kompletnie żadnej uwagi.

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 3.08.2016 o 11:26, wosk napisał:

Hej,

 

czy osoba zatrudniona w gastronomii może nosić zarost? Zwracano mi już kilka razy uwagę, ale nie wiem jak się to ma w świetle prawa.

Bardzo długie włosy są dla kucharza dość uciążliwe. W eleganckich lokalach kelnerzy, którzy łamią normy związane z wyglądem, są często karani nieformalnie - obsługują np. mniej uczęszczane stoliki, co przekłada się na gorsze zarobki. 

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry, jestem przekonany, że żadne przepisy nie zakazują posiadania zarostu zarówno w pracy kelnera, jak i kucharza (i szeroko rozumianej gastronomii). W dzisiejszych czasach, kobiety chyba wolałyby być obsługiwane przez mężczyznę z zarostem, niż bez niego ;) Ot, taka moda i upodobania ;)

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, jaro napisał:

Dzień dobry, jestem przekonany, że żadne przepisy nie zakazują posiadania zarostu zarówno w pracy kelnera, jak i kucharza (i szeroko rozumianej gastronomii). W dzisiejszych czasach, kobiety chyba wolałyby być obsługiwane przez mężczyznę z zarostem, niż bez niego ;) Ot, taka moda i upodobania ;)

Przyznam Ci rację, lubię mężczyzn z zarostem i nie obraziłabym się, gdyby właśnie taki obsłużył mnie w restauracji albo dla mnie gotował ;) Nigdy nie pomyślałabym, że broda czy wąsik mogą stanowić jakikolwiek problem w lokalach gastronomicznych. Na szczęście nijak ma się to do przepisów :)

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie słyszałem, żeby zarost mógł stanowić jakiś problem na stanowisku kelnera czy kucharza, ale przyznam, że interesująca teoria (na szczęście wyłącznie teoria). Nie lubię dyskryminacji na jakimkolwiek stanowisku - niezatrudnianie osób z wieloma kolczykami, tatuażami, irokezem, długimi włosami czy zarostem. Nie to się liczy - liczy się inteligencja, kultura, talent, ambicja i dążenie do celu.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności