Skocz do zawartości

Dofinansowanie zus NA BHP


Hot Dog

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej możesz się ubiegać o takie dofinansowanie, jego wysokość będzie zależała od tego jak duża firmę masz. Ja akurat wzoru takiego wniosku nie posiadam ponieważ zleciłem te zadanie kancelarii, która mnie obsługuję i to ona wszystkim się zajęła. 

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Najlepiej takich wniosków szukać u samego źródła. 

http://www.zus.pl/files/Wniosek_platnika_skladek_o_dofinansowanie_projektu_wersja_3.pdf

http://www.zus.pl/files/Wyjasnienia_dotyczace_Wniosku_platnika_skladek_o_dofinansowanie_projektu _wersja_2.pdf

http://www.zus.pl/files/Wzór_umowy_na_dofinansowanie_projektu_z_Wnioskodawcą_wersja2.pdf

Dodatkowo proponuje zainteresowanym w temacie przeczytać to co znajduję się na tej stronie:

http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=422

Tam jest wyszczególnione wszystko, nawet to gdzie złożyć wniosek, ile przysługuję nam pieniędzy na coś takiego. 

Mam nadzieję, że Wam pomogłem. 

  • Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie warto skorzystać z dofinansowania z ZUSu. Jest to opłacalne kiedy ma się duży zakład pracy ale również wtedy kiedy mamy mała firmę. Nie będę tutaj zbytnio się nad tym rozpisywał ponieważ, w poście gothica są odnośniki do najważniejszych rzeczy a ze strony ZUSu, którą podał dowiecie się na początek wszystkiego co na sam początek trzeba wiedzieć, zawsze też możecie zasięgnąć porady w samym Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych albo w kancelarii, która obsługuję waszą firmę. 

Z drugiej strony jeżeli macie jakieś doświadczenie w tych tematach a sam wniosek i cała procedura jest dla Was zrozumiała to możecie spokojnie coś takiego zrobić samemu, pytanie na jakim poziomie jest wasza wiedza. 

Tyle ode mnie, pozdrawiam! 

  • Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki gothic i Prince za odpowiedzi, faktycznie gdy się już z tym zapoznałem wszystkim to zdecydowanie rozjaśniło mi się w głowię. Nawet nie miałem pojęcia, że można się o coś takiego ubiegać oraz, że są z tego tak duże pieniądze. Jednak czasami ten ZUS nie jest taki zły jak o nim mówią wszyscyO.o.  Na pewno będę ubiegał się o takie dofinansowanie, dam znać później jak to wyglądało więc nie zamykajcie tematu, taka wiedza przyda się innym.  Odezwę się tutaj jak już będę dalej w całej procedurze. Pozdrawiam serdecznie! I jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc!

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie będę tego zlecał żadnej firmie, chciałbym zrobić to sam. Chce zaoszczędzić jak najbardziej, po za tym z tego jak oglądałem wnioski, które wkleił gothic to nie wydaję mi się to aż tak ciężkie w ogarnięciu, żebym nie dał sobie rady z tym tematem. Ewentualnie jeżeli będę miał jakieś wątpliwości to zwrócę się do znajomego radcy prawnego, który mi pewnie pomoże jeżeli wystąpi jakiś problem w tym temacie. Chciałbym to zrobić jednak sam, dlatego też postaram się poinformować później jak to wyglądało, że się tak wyrażę "od kuchni" i ze strony praktycznej.

Odnośnik do odpowiedzi

No to trzymam za Ciebie kciuki w tym temacie, trochę pewnie czasu na to poświęcisz i nie będzie to takie łatwe ale mogę się mylić. Bardzo miło z Twojej strony, że podzielisz się tą praktyczną wiedzą z nami wszystkimi. Sam jestem bardzo ciekaw jak to wygląda i czy jest z tym aż tak dużo roboty dla jednego człowieka. Widzę, że inni w tym temacie radzili, żeby skorzystać z usług jakiejś kancelarii albo firmy a może faktycznie to nie jest takie ciężkie jak się wydaję na pierwszy rzut oka? Życzę Ci powodzenia! Oraz czekam na Twoją relację co i jak z tą dotacją na BHP ze strony ZUSu. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Pewnie też się zgadzam z tezą, że lepiej i taniej zrobić to samemu. Tak możesz sobie takie wniosku poszukać w internecie. Na pewno go znajdziesz, lub też zawsze można pójść do ZUSu w tej kwestii i tam to ogarnąć. Problemu nie powinno być żadnego z otrzymaniem takie wniosku. Swoją drogą bardzo dobre posunięcie, które zachwalam z całego serca. My tyle dajemy na ZUS więc niech ZUS da coś nam!

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 24.08.2016 o 12:22, Hot Dog napisał:

Hej!

 

Czy wiecie jak otrzymać dofinansowanie ZUS na BHP? Chcę poprawić warunki BHP i chciałbym stworzyć wniosek o dofinansowanie. 

Z tego co wiem to maksymalne dofinansowanie wynosi aż 90% od całkowitej kwoty projektu. Maksymalna wysokość dotacji wypłacanej przez ZUS w przypadku projektów doradczo-inwestycyjnych dla tych przedsiębiorstw to 100 tys. zł, co stanowi aż 90% wydatków kwalifikowanych projektu. Ale jak to załatwić, niestety nie powiem Ci. Kiedyś moja znajoma pozyskiwała dotacje, to wówczas dowiedziałam się o kwestiach finansowych. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 24.08.2016 o 12:22, Hot Dog napisał:

Hej!

 

Czy wiecie jak otrzymać dofinansowanie ZUS na BHP? Chcę poprawić warunki BHP i chciałbym stworzyć wniosek o dofinansowanie. 

Kwota maksymalnej dotacji na poprawę BHP oraz udział procentowy ZUS w finansowaniu bezpieczeństwa pracy zależy od rodzaju przedsiębiortswa i wielkości zatrudnienia w firmie.

Odnośnik do odpowiedzi

Takie coś znalazłam czytając jedną stronę:

"Finansowane będą projekty służące poprawie bezpieczeństwa pracy. Mogą one mieć charakter zarówno inwestycyjny jak i doradczy. Najbardziej atrakcyjna jest oczywiście możliwość finansowania inwestycji. Może to być zakup i instalacja:

osłon do niebezpiecznych stref maszyn i urządzeń,

optoelektrycznych urządzeń ochronnych (kurtyn świetlnych, skanerów laserowych itp.),

urządzeń ochronnych czułych na nacisk (mat, podłóg, obrzeży, krawędzi itp.),

elementów systemów sterowania realizujących funkcje bezpieczeństwa (oburęcznych urządzeń sterujących, urządzeń blokujących zezwalających, wyłączników krańcowych itp.),

kabin i obudów dźwiękoizolacyjnych lub dźwiękochłonnoizolacyjnych,

obudów, osłon i ekranów chroniących przed promieniowaniem optycznym, hałasem oraz polami elektromagnetycznymi,

wyrobów i ustrojów przeciwdrganiowych (wibroizolatorów, amortyzatorów itp.),

neutralizatorów elektryczności statycznej,

urządzeń oczyszczających powietrze (np.: filtrów, filtropochłaniaczy itp.),

urządzeń i elementów wentylacji,

urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości,

urządzeń służących ograniczeniu obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego przy pracach ręcznych związanych z przemieszczaniem ciężkich ładunków,

urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa pracy w przypadku narażenia na szkodliwe czynniki biologiczne."

 

Chyba jednak warto korzystać z tych dofinansowań. 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności