Skocz do zawartości
Kronos

Prace zakazane dla cukrzyka

Recommended Posts

Cytat

Zawody, których nie powinna wykonywać osoba z cukrzycą:

  • zawodowe kierowanie pojazdami: pojazdy ciężarowe (typu TIR), przewozy pasażerskie, kierowanie pociągami naziemnymi i kolei podziemnej (metro), kierowca zawodowy, taksówkarz
  • przewóz niebezpiecznych substancji lub dużych ładunków
  • lotnictwo cywilne: piloci i inżynierowie lotnictwa, personel pokładowy, kontroler ruchu lotniczego
  • służby państwowe i ratownicze: siły zbrojne, żegluga morska, straż pożarna, ratownictwo, policja, służba więzienna, służby ochroniarskie
  • zawody niebezpieczne: platformy wiertnicze, kopalnie, praca przy maszynach w ruchu, przy piecach, w wysokiej temperaturze, spalarniach, hutach itp., na torach kolejowych, w górnictwie, na wysokościach (rusztowania, dźwigi)
  • kucharz, cukiernik, piekarz
  • praca w odosobnieniu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu

Ogólnie cukrzyk nie powinien podejmować się pracy, która jest w dużym stopniu fizyczna, zdecydowanie lepiej dla niego będzie jeżeli postara się znaleźć prace o charakterze umysłowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo, że może zasnąć, omdleć, stracić przytomność czy zapaść w letarg, upuścić coś. Nieświadomie sprowadzić niebezpieczeństwo na siebie lub innych. Ponadto co kilka godzin musi mieć sterylne miejsce, gdzie bezpieczne wstrzyknie sobie insulinę. Faktycznie lepiej przy biurku niż praca fizyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu

Moim zdaniem osoba chora na cukrzyce może wykonywać każdego rodzaju pracę. Oczywiście musi być z jakąś drugą osobą w pobliżu, ponieważ w razie czego może jej pomóc. Wiadomo, że ludziom chorym na cukrzyce w życiu wcale nie jest łatwo. Muszą ciągle przyjmować jakieś lekarstwa, brać codziennie zastrzyki a przede wszystkim dbać o dietę. Wiadomo że cukrzykowi nie wolno zjadać dużych ilości słodyczy, ponieważ może nagle dostać jakiś atak. Mając cukrzyce nie znaczy, to że do żadnej pracy człowiek się nie nadaje.   

Udostępnij ten post


Link to postu

Hej :)

Jeśli chodzi o cukrzyków to na 10000% odpada zawód degustatora bo nie powinien pić alkoholu :) a tak na serio to słyszałem, że praca przy komputerze nie jest wskazana z racji tego, że cukrzyca ma bardzo duży wpływ na wzrok i może on być przez to osłabiony.

Udostępnij ten post


Link to postu

Na pewno nie może wykonywać ciężkiej pracy fizycznej. Jednak są też różne rodzaje cukrzycy, znam osoby, które mimo tej choroby pracują na stanowiskach fizycznych - nie mają typowo siłowej pracy, ale mimo wszystko jest to bardziej aktywna posada, niż np. pracownika umysłowego. Myślę, że osoba z cukrzycą powinna iść do lekarza i skonsultować się, czy daną pracę może podjąć, czy też nie - zdrowie jest najważniejsze, więc przy podejmowaniu pracy, trzeba o nim pamiętać. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Z pewnością nie powinien wykonywać takich prac jak: kierowca zawodowy, pracownik służb państwowych (marynarka, wojska lądowe, lotnictwo), pilot, prace niebezpieczne - na wysokości, w wysokiej temperaturze, górnictwo oraz prace, które wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym. Jednak niektóre przypadki cukrzycy nie stanowią większych ograniczeń. Niewątpliwie należy skonsultować się z lekarzem, który podejdzie do sprawy indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu

Osoba chora na cukrzyce musi ostrożnie wybrać miejsce pracy, bo może zaszkodzić nie tylko sobie, ale również innym. Warto unikać pracy w charakterze kierowcy (tym bardziej, jeśli wiele godzin spędza za kółkiem), pilota, górnika oraz wszelkich tych, które wymagają dużego wysiłku fizycznego. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu

"Zawodowe kierowanie pojazdami: pojazdy ciężarowe (typu TIR), przewozy pasażerskie, kierowanie pociągami naziemnymi i kolei podziemnej (metro), kierowca zawodowy, taksówkarz; służby państwowe i ratownicze: siły zbrojne (wojska lądowe, marynarka, lotnictwo), policja, straż pożarna, ratownictwo, żegluga morska, służba więzienna, służby ochroniarskie; lotnictwo cywilne: piloci i inżynierowie lotnictwa, personel pokładowy, kontroler ruchu lotniczego; zawody niebezpieczne: platformy wiertnicze, praca przy maszynach w ruchu, praca przy piecach, w wysokiej temperaturze, spalarniach, hutach itp., na torach kolejowych, w górnictwie, praca na wysokościach (rusztowania, dźwigi)."

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×