Skocz do zawartości

Prace zakazane dla cukrzyka


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Zawody, których nie powinna wykonywać osoba z cukrzycą:

  • zawodowe kierowanie pojazdami: pojazdy ciężarowe (typu TIR), przewozy pasażerskie, kierowanie pociągami naziemnymi i kolei podziemnej (metro), kierowca zawodowy, taksówkarz
  • przewóz niebezpiecznych substancji lub dużych ładunków
  • lotnictwo cywilne: piloci i inżynierowie lotnictwa, personel pokładowy, kontroler ruchu lotniczego
  • służby państwowe i ratownicze: siły zbrojne, żegluga morska, straż pożarna, ratownictwo, policja, służba więzienna, służby ochroniarskie
  • zawody niebezpieczne: platformy wiertnicze, kopalnie, praca przy maszynach w ruchu, przy piecach, w wysokiej temperaturze, spalarniach, hutach itp., na torach kolejowych, w górnictwie, na wysokościach (rusztowania, dźwigi)
  • kucharz, cukiernik, piekarz
  • praca w odosobnieniu. 

 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo, że może zasnąć, omdleć, stracić przytomność czy zapaść w letarg, upuścić coś. Nieświadomie sprowadzić niebezpieczeństwo na siebie lub innych. Ponadto co kilka godzin musi mieć sterylne miejsce, gdzie bezpieczne wstrzyknie sobie insulinę. Faktycznie lepiej przy biurku niż praca fizyczna.

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem osoba chora na cukrzyce może wykonywać każdego rodzaju pracę. Oczywiście musi być z jakąś drugą osobą w pobliżu, ponieważ w razie czego może jej pomóc. Wiadomo, że ludziom chorym na cukrzyce w życiu wcale nie jest łatwo. Muszą ciągle przyjmować jakieś lekarstwa, brać codziennie zastrzyki a przede wszystkim dbać o dietę. Wiadomo że cukrzykowi nie wolno zjadać dużych ilości słodyczy, ponieważ może nagle dostać jakiś atak. Mając cukrzyce nie znaczy, to że do żadnej pracy człowiek się nie nadaje.   

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Na pewno nie może wykonywać ciężkiej pracy fizycznej. Jednak są też różne rodzaje cukrzycy, znam osoby, które mimo tej choroby pracują na stanowiskach fizycznych - nie mają typowo siłowej pracy, ale mimo wszystko jest to bardziej aktywna posada, niż np. pracownika umysłowego. Myślę, że osoba z cukrzycą powinna iść do lekarza i skonsultować się, czy daną pracę może podjąć, czy też nie - zdrowie jest najważniejsze, więc przy podejmowaniu pracy, trzeba o nim pamiętać. 

Odnośnik do odpowiedzi

Z pewnością nie powinien wykonywać takich prac jak: kierowca zawodowy, pracownik służb państwowych (marynarka, wojska lądowe, lotnictwo), pilot, prace niebezpieczne - na wysokości, w wysokiej temperaturze, górnictwo oraz prace, które wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym. Jednak niektóre przypadki cukrzycy nie stanowią większych ograniczeń. Niewątpliwie należy skonsultować się z lekarzem, który podejdzie do sprawy indywidualnie.

Odnośnik do odpowiedzi

Osoba chora na cukrzyce musi ostrożnie wybrać miejsce pracy, bo może zaszkodzić nie tylko sobie, ale również innym. Warto unikać pracy w charakterze kierowcy (tym bardziej, jeśli wiele godzin spędza za kółkiem), pilota, górnika oraz wszelkich tych, które wymagają dużego wysiłku fizycznego. Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

"Zawodowe kierowanie pojazdami: pojazdy ciężarowe (typu TIR), przewozy pasażerskie, kierowanie pociągami naziemnymi i kolei podziemnej (metro), kierowca zawodowy, taksówkarz; służby państwowe i ratownicze: siły zbrojne (wojska lądowe, marynarka, lotnictwo), policja, straż pożarna, ratownictwo, żegluga morska, służba więzienna, służby ochroniarskie; lotnictwo cywilne: piloci i inżynierowie lotnictwa, personel pokładowy, kontroler ruchu lotniczego; zawody niebezpieczne: platformy wiertnicze, praca przy maszynach w ruchu, praca przy piecach, w wysokiej temperaturze, spalarniach, hutach itp., na torach kolejowych, w górnictwie, praca na wysokościach (rusztowania, dźwigi)."

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...