Skocz do zawartości

Wstępne szkolenie behapowca


Tomy12

Rekomendowane odpowiedzi

Instruktaż ogólny prowadzi: 
1. pracownik służby bezpieczeństwa i higieny pracy , 
2. osoba wykonująca u pracodawcy zadania tej służby albo pracodawca, który sam wykonuje takie zadania, 
3. pracownik wyznaczony przez pracodawcę posiadający zasób wiedzy i umiejętności zapewniający właściwą realizację programu instruktażu, mający aktualne zaświadczenie o ukończeniu wymaganego szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. 
 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Dokładnie. Skoro masz uprawnienia BHP, to jesteś osobą, która sama może przeprowadzić sobie szkolenie BHP i nie powinno być z tym żadnego problemu. W mojej firmie pracuje człowiek od przepisów BHP i on sam sobie przeprowadził takie szkolenie i wszystko było zgodnie z prawem.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...
Cytat

§ 10. 1. Instruktaż ogólny odbywają, przed dopuszczeniem do wykonywania pracy, nowo zatrudnieni pracownicy, studenci odbywający u pracodawcy praktykę studencką oraz uczniowie szkół zawodowych zatrudnieni w celu praktycznej nauki zawodu. 
2. Instruktaż ogólny prowadzi pracownik służby bezpieczeństwa i higieny pracy , osoba wykonująca u pracodawcy zadania tej służby albo pracodawca, który sam wykonuje takie zadania, lub pracownik wyznaczony przez pracodawcę posiadający zasób wiedzy i umiejętności zapewniający właściwą realizację programu instruktażu, mający aktualne zaświadczenie o ukończeniu wymaganego szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 months later...
Dnia 30.11.2016 o 02:56, cepelia napisał:

 

A z tego co wynika z tego tekstu to chyba powinien przeprowadzić go były bhpowiec... To jak to jest w końcu? W mojej firmie bhpowiec będzie odchodził na emeryturę i nie wiem kto ma przeprowadzić szkolenie nowej osobie. 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności