Skocz do zawartości

Pomieszczenie i środki na szkolenie


Tomy12

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

jak w Waszych firmach rozwiązujecie kwestię szkoleń? Gdzie się odbywają, czy macie jakieś specjalmnie przeznaczone do tego pomieszczenia? Czy przeznaczanie środki na zakup jakiś pomoc np. filmów? Ogólnie jak to u Was wygląda?

Odnośnik do odpowiedzi

Nie trzeba mieć jakiegoś oddzielnego pomieszczenia, wystarczy Ci socjalne, stołówka itp. W materiały zawsze warto inwestować, jednak też w internecie jest sporo darmowej wiedzy i radzę tego poszukać i z niej korzystać na początku. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Jeżeli chodzi o moje doświadczenia to u mnie wygląda to w zależności od tego akie jest to szkolenie, jakich mamy uczestników i czego ono po prostu będzie dotyczyć. Przykładowo, żeby jakoś to zaprezentować konkretnie, przejdę do takiej kwestii jak moje własne szkolenia. Jeżeli przykładowo prowadziłam szkolenie dla niań albo dla swojej grupy marketingowe to wyglądało to zawsze nieco inaczej. To przede wszystkim zależy od tego, gdzie też znajdują się uczestnicy. Dwa - jakby na to nie patrzeć na części szkoleń potrzebne są inne rzeczy. Tablice, markery, prezentacje firmowe. Warto jest po prostu dokładnie to przeanalizować przed samym szkoleniem. Zastanowić się co będziemy na nim po prostu robić. Życzę powodzenia.

Odnośnik do odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie. Z reguły jest tak, że większość osób decyduje się po prostu na zwykłą  podstawową salkę. Myślę, że to zależy od tego jakie ma być to szkolenie, czego ono ma dotyczyć, bo jak mamy niby przeprowadzić szkolenie na przykład związane z jakimiś urządzeniami albo innymi kwestiami? Wszystko to kwestia indywidualna i trzeba to samemu przemyśleć.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

W moim miejscu pracy szkolenie BHP przeprowadzane jest w dużej, cichej sali i z czego jestem zadowolony - można wynieść z niego wiele ciekawych informacji. W poprzedniej firmie niestety nie przykładano do niego dużej wagi - szybko i mało solidnie, a w wielu zawodach jest ono przecież niezwykle ważne. 

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie dobrze się sprawdza sala konferencyjna. Pomoce są ważne moim zdaniem ponieważ przyciągają uwagę. Ja używam filmów a nawet czasami korzystam ze szkoleń on line. Myślę, że warto się zainteresować takim rozwiązaniem. Ja sobie chwalę. Są bardzo dobrze przygotowane, o odpowiedniej długości trwania i co najważniejsze pracownicy są zadowoleni. :)

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zatrudniam zazwyczaj szkoleniowca, który już posiada w pakiecie ze "sobą" pomoce szkoleniowe. Ewentualnie jak kolega wyżej korzystam ze szkoleń BHP on line jeżeli akurat takie mogą się odbyć. On line są o tyle dobre, że nie każdy sam decyduje o tym w jakim momencie akurat je zrobi. Również są wysokiej jakości tak jak stacjonarne więc czemu by nie korzystać z technologii. Żyjemy w świecie gdzie większość szkoleniowych papierków można zdobyć on line bez konieczności wychodzenia z domu. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

"Zgodnie z § 19 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 r. z późn. zm., w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. 2003 Nr 169 poz.1650 j.t.), powierzchnia i wysokość pomieszczeń pracy powinny zapewniać spełnienie wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy, z uwzględnieniem rodzaju wykonywanej pracy, stosowanych technologii oraz czasu przebywania pracowników w tych pomieszczeniach. Na każdego z pracowników jednocześnie zatrudnionych w pomieszczeniach stałej pracy powinno przypadać co najmniej 13 m3 wolnej objętości pomieszczenia oraz co najmniej 2 m2 wolnej powierzchni podłogi (niezajętej przez urządzenia techniczne, sprzęt itp.)."

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 4.10.2016 o 10:01, Nataliamisiek napisał:

"Zgodnie z § 19 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 r. z późn. zm., w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. 2003 Nr 169 poz.1650 j.t.), powierzchnia i wysokość pomieszczeń pracy powinny zapewniać spełnienie wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy, z uwzględnieniem rodzaju wykonywanej pracy, stosowanych technologii oraz czasu przebywania pracowników w tych pomieszczeniach. Na każdego z pracowników jednocześnie zatrudnionych w pomieszczeniach stałej pracy powinno przypadać co najmniej 13 m3 wolnej objętości pomieszczenia oraz co najmniej 2 m2 wolnej powierzchni podłogi (niezajętej przez urządzenia techniczne, sprzęt itp.)."

To przepisy odnośnie sal do szkoleń?

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności