Skocz do zawartości

Szkolenie bhp dla pracodawcy


Tomy12

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sklep z ubraniami i od dwóch tygodni zatrudniam jednego pracownika. Wiem, ze muszę przeszkolić pracownika, ale czy ja sam też muszę przejść szkolenie?Wstępne lub jakieś inne? Co ile muszę takie szkolenie powtarzać? I do kiedy muszę je zrealizować? Czy sam też potrzebuję oceny ryzyka zaowdowego? Pracownik to oczywiście sprzedawca. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku, gdy przedsiębiorca zdecyduje się na prowadzenie spraw BHP w swojej firmie na własną rękę, musi pamiętać, że konieczne jest spełnienie warunków określonych w przepisach. Zgodnie z nimi, aby właściciel firmy mógł samodzielnie prowadzić zadania i dokumentację BHP:

  • musi posiadać odpowiednie szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • liczba zatrudnionych przez niego pracowników nie może przekraczać 10 osób,
  • zatrudnia do 20 pracowników, przy czym jego działalność jest zakwalifikowana do grupy działalności, dla której ustalono nie wyższą niż trzecią kategorię ryzyka w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

 

Tak więc sam musisz mieć uprawnienia jeżeli chcesz się zajmować BHP na własną rękę. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

Witam. Musisz przejść szkolenie. Przede wszystkim dlatego, żebyś mógł dobrze wszystko przeprowadzić jakościowo. Dla pocieszenia dodam, że będzie to bardzo, ale to bardzo efektowne. To co dajemy - do nas, zdecydowanie wraca. Myślę, że nie powinno zająć Ci to jakoś bardzo dużo czasu. Jak to prawidłowo zorganizujesz i zrealizujesz, to będzie z górki. Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę powodzenia w realizacji swojego zadania. 

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz mieć uprawnienia do przeprowadzenia szkolenia. Albo skorzystaj z zewnętrznego pracownika BHP, który przeszkoli twojego pracownika. Dobrą opcją może również być szkolenie on line. Wszystko zależy od tego jak to widzisz. Może warto zajrzeć do przepisów- tam powinieneś znaleźć odpowiedź na nurtujące się pytanie.

Odnośnik do odpowiedzi

Szkolenie w Twoim wypadku jest niezbędne, jeśli masz własną firmę i masz zamiar samemu zająć się sprawami BHP, to musisz mieć wiedzę odnośnie tej dziedziny. Później możesz spokojnie przeszkolić pracownika i nie narazisz się też na żadne kary i mandaty. Teraz szkolenia BHP są dostępne w internecie, jest ich spory wybór, więc nie powinieneś mieć z tym problemu. 

Odnośnik do odpowiedzi

Pracodawca jest zobowiązany odbyć szkolenie BHP w zakresie niezbędnych do wykonywania ciążących na nim obowiązków. Szkolenie to powinno być okresowo powtarzane. ( art. 237 § 2KP).  ( minimum 16 godzin lekcyjnych ) Z tego co wiem.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności