Skocz do zawartości

Zakup samochodu pokontraktowego

zamor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Chodzi mi po głowie obecnie zakup samochodu pokontraktowego. Konkretnie w firmie Master1. Czy ktoś może tam kupował? Czy przed decyzją powinienem taki samochód sprawdzić sobie jeszcze dla pewności w serwisie? Z tego co wiem to firma master1 oferuje serwis przed oddaniem samochodu, ale z drugiej strony to używka i może warto samodzielnie sprawdzić?
Ile takie oględziny mogą kosztować?

Odnośnik do odpowiedzi

No wiesz, coś tam zawsze może wyjść. Kupujesz samochód używaany i musisz się z tym liczyć, ze nie jest to nówka. Aczkolwiek master1 to raczej bezpieczny i sprawdzony wybor. Jest to jedna z większych firm oferujących samochody pokontraktowe i nie będą Cię oszukiwali na historii pojazdu. Poproś sprzedawcę o pełną historię pojazdu - powinien Ci ją przedstawić.
Kupowaałem u nich auto dobre 3 lata temu, też pokontraktowe, wiedziałem o wszystkich usterkach, po zakupie nie miałem żadnej przykrej niespodzianki.

Odnośnik do odpowiedzi

Kupowałem tam moją audicę na początku tego roku. I nie mam do nich zastrzeżeń. Pracownik, który mnie obsługiwał zrobił na mnie dobre wrażenie, konkretny, wszystko wyjaśnił. Nie okłamał jeśli chodzi o stan pojazdu. Auto był w stanie technicznym bardzo dobrym na pierwszy rzut oka, jak się okazało w późniejszym użytkowaniu, faktycznie było zadbane. Nie miałem żadnych niespodzianek. Ogólnie nie jest to jedynie moja opinia. wcześniej poczytałem sobie opinie o różnych firmach, wiadomo, ze każda firma ma lepsze i gorsze opinie, ale jednak w przypadku master1 więcej było tych pozytywnych. Znalazłem tańsze oferty ale od firm, których nie znałem, tak więc sobie odpuściłem.

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie z tym serwisem to jak chcesz. Chcesz być na 100% pewien w jakim stanie jest auto to bierz serwis. Aczkolwiek moim zdaniem nie jest to konieczne. I tak procedura sprawdzi stan auta może w 25%, a resztę zobaczysz w praniu. Master1 również robi przegląd (a kontroluje drobiazgowo aby nie musieć potem bujac się z klientami).. Na samochód pokontraktowy obowiązuje gwarancja, tak więc jeśli coś wyjdzie, to bedziesz mógł liczyć na naprawę.

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie zależy od mechanika. Jeśli coś nie będzie Ci odpowiadalo, zawsze możesz poprosić o poprawkę. Jeśli będzie to w ramach gwarancji, mozesz również wybrać rekompensatę pieniężna - i ewentualnie naprawić we własnym zakresie.

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak pisałem, moim zdaniem nie warto. Ogolnie nie sprawdzi Ci 25% tego co powinno się sprawdzić przed zakupem zwłaszcza przy kalibracji urządzeń - już bardziej szczegółówy będzie raport jaki dostaniesz w master1. Poza tym kupienie takiego auta jest tutaj bezpieczniejsze niż kupowanie od jakiejś randomowej osoby z olx. Niby w obu przypadkach masz jakąś tam gwarancję, ale gwarancja w master1 jest dłuższa, no i firma nie miga sie od naprawy. Jak coś się stanie to naprawiaja.

Odnośnik do odpowiedzi

Decyzja należy już do Ciebie. Mnie najem nie interesował, aczkolwiek wiem, ze ma pewne zalety. Na pewno bardziej się opłaci jeśli chcesz brać auto na firme bo raty możesz sobie wliczyć w koszty firmowe. Sam kupowałem auto dla siebie prywatnie, poza tym wolałem raczej tańszy model, tak więc najem mi sie nie opłacał.

Odnośnik do odpowiedzi