Skocz do zawartości

Braki w dokumentacji szkoleń


Hot Dog

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Zostałem zatrudniony w firmie, która nie umiała utrzymać porządku w dokumentacjach. I z tego co już wiem (a trochę zajęło mi dojście do porządku) to nie ma ani podpisów pracowników, którzy pracowali tam dawno temu ani nie ma kart szkolenia wstępnego. Sporo rzeczy jest nie wypełnionych. Nie wiem od czego zacząć i jak się do tego po prostu zabrać. Może możecie coś doradzić? Zrobiłem już jeden wątek dotyczący braków w dokumentacji BHP, a teraz tworzę ten o szkoleniach. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak Ci odpisałem w poprzednim Twoim temacie, jak najszybciej przeprowadź wszystkie szkolenia itp. Wypadek może zdarzyć się w każdej chwili i to Ty będziesz mieć problem i za to odpowiadał. Nikogo nie będzie interesowało tłumaczenie, że jesteś nowo przyjęty i za przeproszeniem ten burdel w papierach to nie Twoje dzieło tylko poprzednika / poprzeczniki. 

Inspektorzy z PIPu nie będą mieli litości jeżeli coś się wydarzy, uwierz mi na słowo. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

To trzeba zrobić po prostu uzupełnienie. Wszystko to co trzeba uzupełnić. Z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli się tego nie uzupełni to potem jest masakrycznie. Potem strasznie jest ciężko się z tym ogarnąć, poukładać całość. Dwa co tu dużo gadać, prawda jest taka, że jak przyjdzie po prostu kontrola to nie chciałabym być w takiej sytuacji. Jak nie trudno się domyślić - w przypadku braku dobrej organizacji, uporządkowania - będziemy musieli po prostu ponieść konsekwencje tego wszystkiego. 

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro jesteś pracownikiem od BHP to wystuacji, gdyby teraz zdarzył się w fimie wypadek masz przechlapane bardziej niż właściciel firmy, bo na niego zostaną po prostu narzucone kary finansowe, a Ty możesz stracić prawo do wykonywania zawodu i będzie lipa. Nie ma na co czekać, szybko to ogarnij!

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Musisz to dokładnie uzupełnić. W przypadku inspekcji inspektorzy PIPu nie będą mieli litości i nałożą spore kary na pracodawcę za braki w dokumentacji i szkoleniach. Może zacznij od szkoleń wstępnych pracowników, i zbierania podpisów. W gorszej sytuacji będziesz ty niż właściciel ponieważ to ty odpowiadasz za dokumentację. W przypadku kontroli na niego nałożą kary finansowe a ty możesz mieć poważne problemy. Chyba nikt przez tego typu rzeczy nie chciałby stracić prawa do wykonywania zawodu. Szybko się za to weź.

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z powyższymi odpowiedziami - musisz to załatwić możliwie najszybciej. Nie narażaj się na poważne problemy, które mogą mieć ogromny wpływ na Twoją karierę. Właściciel poniesie właściwie wyłącznie koszta, a odpowiedzialność za dokumentacje spoczywa właśnie na Tobie. Dobrze, że ogarnąłeś ten bałagan.

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku braku dokumentacji, trzeba to jak najszybciej naprawić i takową zdobyć, A więc, potrzebne jest przeprowadzenie od nowa wszystkich szkoleń. Lepiej się wysilić i zrobić, co trzeba, aby później mieć spokojne sumienie i co więcej, brak problemów. Podziwiam, że udało Ci się to wszystko poukładać i że nie zlekceważyłeś problemu, co wiele pracowników niestety robi. Pozdrawiam! 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 19.08.2016 o 12:55, Hot Dog napisał:

Cześć :) Zostałem zatrudniony w firmie, która nie umiała utrzymać porządku w dokumentacjach. I z tego co już wiem (a trochę zajęło mi dojście do porządku) to nie ma ani podpisów pracowników, którzy pracowali tam dawno temu ani nie ma kart szkolenia wstępnego. Sporo rzeczy jest nie wypełnionych. Nie wiem od czego zacząć i jak się do tego po prostu zabrać. Może możecie coś doradzić? Zrobiłem już jeden wątek dotyczący braków w dokumentacji BHP, a teraz tworzę ten o szkoleniach. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Jeśli brakuje kart to niestety trzeba je założyć - nie możesz jednak zakładać z datą "do tyłu", chyba, że jest zapis w rejestrze, ale i tak osobiście nie ryzykowałbym tylko tym co nie mają kart trzeba od nowa zrobić ogólny i stanowisk.

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 19.08.2016 o 12:55, Hot Dog napisał:

Cześć :) Zostałem zatrudniony w firmie, która nie umiała utrzymać porządku w dokumentacjach. I z tego co już wiem (a trochę zajęło mi dojście do porządku) to nie ma ani podpisów pracowników, którzy pracowali tam dawno temu ani nie ma kart szkolenia wstępnego. Sporo rzeczy jest nie wypełnionych. Nie wiem od czego zacząć i jak się do tego po prostu zabrać. Może możecie coś doradzić? Zrobiłem już jeden wątek dotyczący braków w dokumentacji BHP, a teraz tworzę ten o szkoleniach. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Sądzę, że za takie rzeczy powinna być odpowiedzialna kadrowa. To one mają za zadanie dopilnowanie porządku w teczkach pracowników. Jeśli nie wykonuje swoich zadań skrupulatnie, to właściwie sprawą powinien zająć się szef, a w ostateczności PIP, jak nałoży kare na pracodawce, wówczas nie będzie to miła sytuacja. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 19.08.2016 o 12:55, Hot Dog napisał:

Cześć :) Zostałem zatrudniony w firmie, która nie umiała utrzymać porządku w dokumentacjach. I z tego co już wiem (a trochę zajęło mi dojście do porządku) to nie ma ani podpisów pracowników, którzy pracowali tam dawno temu ani nie ma kart szkolenia wstępnego. Sporo rzeczy jest nie wypełnionych. Nie wiem od czego zacząć i jak się do tego po prostu zabrać. Może możecie coś doradzić? Zrobiłem już jeden wątek dotyczący braków w dokumentacji BHP, a teraz tworzę ten o szkoleniach. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

ja też miałam ostatnio taki problem, ale właściwie to kadrowa się tym zajęła.  Ciężko było się połapać w tej dokumentacji. Wystarczy, że jedna osoba zaniedba swoje obowiązki.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności