Skocz do zawartości

Brak działalności a RODO


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Planuję rozpocząć pracę dodatkową jako fotograf. Chce fotografować ludzi. Będzie to praca dodatkowa, raz na jakiś czas, więc nie mam planów zakładać żadnej działalności. Chcę jednak publikować zdjęcia osób na swoich profilach w mediach społecznościowych.  Czy mogę prosić o podpisywanie zgód przez osoby zainteresowane? Czy mogę je przetrzymywać? Jak się za to zabrać, by nie trafić na problemy? 

Dodatkowo na początku nie będę pobierała żadnych opłat za wykonanie zdjęć, by stowarzyć portfolio. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 months later...

cześć Katarzyno, to co zamierzasz robić będzie już podlegać pod RODO, gdyż będziesz budowała sobie portfolio pod działalność, może to być również traktowane jako działalność nierejestrowaną. Każda osoba której wizerunek zamierzasz wykorzystać na swoim profilu powinna podpisać Ci odpowiednią zgodę. Pamiętaj aby zgoda zawierała informacje nt. obszarów w których zamierzasz publikować zdjęcia, możliwość ewentualnej obróbki cyfrowej zdjęcie oraz to, że zgoda jest nieodpłatna. Dodatkowo do zgody dołącz druk klauzuli informacyjnej.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności