Skocz do zawartości

Brak dokumentacji BHP - od czego zacząć?


Hot Dog

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! 

 

Słuchajcie jestem w firmie w której nie mają jeszcze pełnej dokumentacji bhp? Nie wiem od czego najlepiej zacząć jej przygotowywanie i zbieranie, bo to pewnie trochę potrwa, a może jest coś co jest bardziej potrzebne i obowiązkowe i coś co może poczekać trochę dłużej?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

Tak naprawdę to ciężko powiedzieć czego nie powinieneś mieć. Wszystkie dokumenty podczas kontroli powinny być zebrane w jednym miejscu bez żadnych braków, bo jak Cię skontrolują to ich nic nie będzie interesowało, bo im chodzi o to żeby się dowalić. Pamiętaj też, że w takich przypadkach największą karę płacisz TY. Pracodawcy dowalą coś grubego jeśli chodzi o kasę, ale to Tobie zabiorą dokumenty potrzebne do realizacji Twojego zawodu. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 19.08.2016 o 12:50, Hot Dog napisał:

Hej! 

 

Słuchajcie jestem w firmie w której nie mają jeszcze pełnej dokumentacji bhp? Nie wiem od czego najlepiej zacząć jej przygotowywanie i zbieranie, bo to pewnie trochę potrwa, a może jest coś co jest bardziej potrzebne i obowiązkowe i coś co może poczekać trochę dłużej?

Ustawowym obowiązkiem pracodawcy jest organizowanie szkoleń BHP dla pracowników - muszą się one odbywać w ich godzinach pracy oraz na koszt pracodawcy. Do szkoleń obowiązkowych należą: szkolenie wstępne organizowane przy zatrudnieniu nowego pracownika, zawierające podstawowe informacje na temat zasad BHP oraz z instruktarzu stanowiska, szkolenia okresowe.To są podstawowe dokumenty, które muszą znaleźć się w teczce pracownika.

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 19.08.2016 o 12:50, Hot Dog napisał:

Hej! 

 

Słuchajcie jestem w firmie w której nie mają jeszcze pełnej dokumentacji bhp? Nie wiem od czego najlepiej zacząć jej przygotowywanie i zbieranie, bo to pewnie trochę potrwa, a może jest coś co jest bardziej potrzebne i obowiązkowe i coś co może poczekać trochę dłużej?

Pracownik służby bhp, jak również osoba wykonująca zadania służby bhp, nie ponosi odpowiedzialności za działania lub zaniechania pracodawcy. W razie wypadku przy pracy to pracodawca ma bowiem obowiązek podjąć niezbędne działania eliminujące lub ograniczające zagrożenie. Brak dokumentacji wpisuje się w to.

Odnośnik do odpowiedzi

Ważne jest aby pracodawca był chętny współpracować z nami, jeśli on nie wykazuje jakiekolwiek chęci, to wina leży właściwie po jego stronie. Nie ma sensu zastanawiać się nad tym co możnaby zrobić, jeśli pracodawca nie jest skory do pomocy. Czasem jest to trudne do zrozumienia. Jak można zlecać BHpowcowi rozwiązywanie problemów wewnętrznych w firmie. Dla mnie to jest jasny problem, który został spowodowany brakiem skrupulatności.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności