Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatni tydzień
 2. W granicy działki stoi budynek sąsiada ( wys. ok 2-3m ), budynek nie jest ukończony, nie ma ogniomuru, wybudowany jest z superexu, nieotynkowany itp. Sąsiad niewidziany od 2 lat. Czy jest szansa aby przy zastosowaniu odpowiednich materiałów (jakich?) wybudować dom jednorodzinny w standardowej odległości od granicy z działką sąsiada - czyli 4m ? Czy jest jakieś inne wyjście, zabezpieczenia itp ? Budynek od strony sasiada będzie miał okna, konstrukcja pustaki h+h lub ceramika, dach dwuspadowy - 4m to odległość ściany szczytowej , zakończenie dachu standardowe, bez attyki czy ogniomuru...
 3. Wcześniej
 4. Z tego co wiem, to certyfikat PN-N 18001 i certyfikat OHSAS 18001 jest traktowany w Polsce równorzędnie. Jego wdrożenie nie należy do najłatwiejszych, ale oczywiście jest jak najbardziej możliwe. Obejmuje przygotowanie dokumentacji, szkoleń dla pracowników, wdrożenia pewnych standardów. Tak naprawdę, to właśnie ten czynnik zajmuje najwięcej czasu. Proponuję jeszcze sprawdzić tutaj pod linkiem: https://pakulaconsulting.pl/certyfikat-ohsas-18001 Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
 5. W jakich sytuacjach warto wdrożyć certyfikat poświadczający, że w danym zakładzie obowiązują certyfikaty takie jak bezpieczeństwa i higieny pracy. Mam na myśli np certyfikat OHSAS 18001 / PNN 18001. Kiedy i w jakich sytuacjach warto takowy certyfikat posiadać?
 6. Wszelkiego rodzaju kanały oddymiająće, które mają odprowadzać zadymionych pomieszczeń. Generalnie przy wyborze kanałów oddymiających należy wziąć pod uwagę kilka czynników takich jak: maksymalne wymiary oraz przekrój, ciśnienie panujące w kanałach, wysokość użytkową pomieszczeń czy wilgotność środowiska w którym będą prowadzone kanały. Więcej na ten temat możesz tutaj doczytać: https://www.promattop.pl/pl-pl/applications-new/kanaly%20went/kanaly-went
 7. Chodzi o kanały wentylacyjne oraz oddymiające... O ile przy wentylacji nie ma większego problemu, bo temp powietrza jest akceptowalna, to w przypadku oddymiania, temp. może być wysoka. W związku z tym zachodzi pytanie o rodzaj materiału z jakiego kanał oddymiający powinien być wykonany.
 8. Skorzystałbym też z darmowego opracowania o zasadach rozmieszczania oznakowania bezpieczeństwa, wszystko w jednym miejscu. Opracowanie powinno byc jeszcze na stronie Top Design Chwaszczyno.
 9. I tak chronionych jest tyle danych ile tylko może być. Teoretycznie jest to możliwe, aby wykonać to w taki sposób, aby było to nieczytelne dla osób postronnych, ale wdrożenie takich systemów może być kosztowne i problematyczne. W dużym skrócie trzeba się opierać na tym co jest dostępne. Proponuję sprawdzić jeszcze usługę CO-Packing: https://www.arologistics.pl/co-packing.php Pod powyższym linkiem masz jej opis. Proponuję zgłosić się do nich z zapytaniem jak to wygląda pod względem finansowym, logistycznym i organizacyjnym.
 10. Tyle się mówi, o kwestiach związanych z RODO i koniecznością ochrony danych osobowych - a np na tych wszystkich przesyłkach mamy jak na dłoni: dane osobowe, miesjce zamieszkania, nr tel itd. Czy to przypadkiem nie jest słaby punkt tego systemu?
 11. Niektóre dokumenty jak np faktury rzeczywiście można tworzyć, przechowywać, wysyłać o archiwizować w sposób cyfrowy. Regulują to przepisy prawa takie jak ustawa o VAT w art. 112, czyli Ustawa z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług (Dz.U. 2004 nr 54 poz. 535). Oczywiście tego typu dokumenty należałoby przechowywać w kilku niezależnych od siebie kopiach. Jeżeli chodzi o programy i rozwiązania techniczne, to proponuję jeszcze sprawdzić tutaj pod linkiem: https://www.edison.pl/archiwizacja-dokumentow-elektronicznych gdzie tematyka ta została trochę szerzej opisana.
 12. Przede wszystkim powinien być to czujnik czadu. Dlaczego czujnik czadu, a no dlatego, że gdy dochodzi do niecałkowitego spalania się gazu, może wydzielić się śmiercionośny czad. Inne czujki to opcja, ale opcja która powinna być zastosowana. Taką opcją jest np czujka dymu, która wychwyci pożar na jego początkowym etapie. Koszt takich czujek nie jest ekstremalnie wysoki. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://www.asd.pl/czujki-alarmowe#path Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
 13. Zwłaszcza, jeżeli w obowiązkach jest opisane, że zajmujesz się kwestiami BHP. Wówczas są ku temu podstawy, aby wszystko się wliczało.
 14. Co zrobić w sytuacji w której nie mamy możliwości za bardzo w firmie, pełnowymiarowego przeprowadzania archiwizacji. Chodzi o braki lokalowe. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał? Czy ewentualnie można archiwizować dokumenty w sposób cyfrowy, czyli na dysku, a papierowe dokumenty wrzucać do niszczarki?
 15. Jakie czujki należy zastosować w przypadku instalacji grzewczej zasilanej gazem. Dodam, że chodzi o kocioł gazowy z otwartą komorą spalania, a więc teoretycznie może dojść do wydzielenia się czadu.
 16. Zanim kierowca nabędzie uprawnienia do kierowania pojazdami ciężarowymi, musi przejść szereg szkoleń, w których zarówno kwestie bhp, udzielania pierwszej pomocy są dosyć dokładnie omawiane. Poza tym praca kierowców definiowana jest przez tachograf, który steruje rytmem pracy, odpoczynku. Dlatego tak istotna sprawą jest zaplanowanie pracy w taki sposób, aby można było ogarnąć sobie wcześniej parkingi i miejsca postoju. Odsyłam w tym celu do https://transparking.eu/blog/bezpieczny-ladunek-to-zdrowy-sen-sprawdz-liste-strzezonych-parkingow-w-niemczech-francji-belgii-oraz-hiszpanii-i-spij-spokojni Witryna z listą strzeżonych parkingów w najpopularniejszych krajach tranzytowych.
 17. Mam na myśli kierowców, którzy jeżdżą na co dzień przede wszystkich na trasach międzynarodowych - zwłaszcza w obrębie UE. Jakie są zwykle ryzyka związane z pracą na stanowisku, jakie szkolenia BHP obowiązują kierowców międzynarodowych?
 18. Tego typu certyfikat otwiera drogę dla wielu przetargów i innych tego typu korzyści, jak jest możliwość i wola - to warto. Samo przygotowanie, wdrożenie nie jest ekstremalnie trudnym procesem, chociaż własnymi siłami trudno będzie to ogarnąć. Dlatego do tego celu wykorzystuje się pomoc firm consultingowych, które w dużym skrócie dysponują know-how, i pomogą uzyskać ten certyfikat. Proponuje jeszcze tutaj sprawdzić: https://pakulaconsulting.pl/ISO-14001
 19. Jeżeli istnieje ryzyko porażenia prądem, to stosuje się substancje, które nie przewodzą energii elektrycznej. Stosuje się gaśnice proszkowe lub ewentualnie specjalną pianę. Specyfikacja tego rodzaju gaśnic dostępna jest pod linkiem: https://www.egsystem-sklep.pl/
 20. Czy planowane są jakieś szkolenia z zakresu wdrożenia certyfikatu ISO 14001:2015 - czyli certyfikatu zarządzania środowiskiem?? Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak?
 21. Jakie gaśnice będą najlepiej się sprawdzały do gaszenia tych wszystkich urządzeń elektrycznych i miejsc które mogą stanowić źródło energii elektrycznej. Chodzi o to, aby nie doszło do kontaktu z elektrycznością u osoby która gasi.
 22. zdarza się niestety, ostatnio nawet komara ubiłam, zwłaszcza że do niedawna pogoda w centralnej Polsce była przeważnie bardzo przyjemna...
 23. Chciałabym rozwinąć wątek. Zmieniłam ostatnio pracę i pracuję obecnie w Urzędzie Miasta. Z racji tego, że mam ukończone studia podyplomowe i doświadczenie w zakresie BHP postanowiono powierzyć mi zadania w zakresie BHP. Nie ma niestety możliwości w urzędzie otrzymania umowy, która określałaby część etatu dla inspektora. Powiedziano mi natomiast, że przy umowie, gdzie cały etat obejmuje stanowisko urzędowe, będzie zmieniony zakres obowiązków. W zakresie obowiązków będzie dodatkowy zapis dotyczący obowiązków inspektora ds. BHP. Urzędnicy twierdzą, że to wystarczy aby czas pracy w takiej formie liczył się do stażu pracy, aby z inspektora można było zostać specjalistą. Czy to faktycznie będzie się liczyło? Nie ukrywam, że pierwszy raz spotkałam się z taką opinią. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 24. Dobry wieczór :-) Poproszę o pomoc ;-) Kontrola z SANEPIDU w przedszkolu. W wyniku kontroli stwierdzono: 1. Brak rejestru prac i rejestru pracowników narażonych na działanie szkodliwych czynników biologicznych zaklasyfikowanych do grupy 3. Znalazłam przykład takowych rejestrów z tymże nie mam pojęcia jak je wypełnić. Może ktoś już je wypełniał lub ma pomysł jak to zrobić? 2. W ocenach ryzyka stwierdzono brak uwzględnionych czynników biologicznych (wykazu i klasyfikacji). Czy wystarczy, że je wypisze tj. Zagrożenia biologiczne: Wirusy, bakterie chorobotwórcze, pasożyty (wirus Coronaviridae, ECHO, zapalenia wątroby typu A, Cytomegalovirus hominis, ludzki wirus upośledzenia odporności typu HIV-1, wirus opryszczki pospolitej, wirus świnki, parwowirus ludzki, ospa wietrzna, wirusy grypy, odry, polio, gronkowiec złocisty, prątek gruźlicy owsica) i ocenie ryzyko?
 25. Wbrew poorom wybór z tego zakresu jest całkiem duży. Pamiętam, że kiedyś dosyć dobrze sprawowało się oprogramowanie Statistica - na studiach dużo w niej działaliśmy, tylko nie jestem pewien, czy to nie jest takie trochę naukowe oprogramowanie. Polecam jeszcze zapoznać się z Microsfot Power Bi, czyli oprogramowanie typu business inteligence: https://powerbi.pl/microsoft-power-bi
 26. Dobra, ale od kiedy osy funkcjonują przy minusowych temperaturach?
 27. W sumie, nikt nigdy nie objaśniał znaczenia, a oznakowanie, w tym oznakowanie elektryczne, to dosyć istotny temat, bo w zasadzie na co dzień się z nim spotykamy. Warto więc wiedzieć co dany znak oznacza i z czym to się w ogóle je. Informacje na ten temat dostępne są tutaj pod linkiem: http://systemyelektryczne.eu/oznakowanie_elektryczne-4.html
 1. Załaduj więcej aktywności
×