Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatni tydzień
 2. Witam.mam pytanie.mam uprawnienia na wozki wydane przez instytut mechanizacji budownictwa i gornictwa skalnego w 2005 r i sam juz nie wiem czy sa one wazne czy juz nie,zna ktos odpowiedz?
 3. Witam.mam pytanie.mam uprawnienia na wozki wydane przez instytut mechanizacji budownictwa i gornictwa skalnego w 2005 r i sam juz nie wiem czy sa one wazne czy juz nie,zna ktos odpowiedz?
 4. Wcześniejsza
 5. Dzień dobry, W wielu opracowaniach dot. wymogów szafki ubraniowej w szatni podstawowej przytacza się Polską Normę PN-75M-78711 (w związku z tym że w Rozporządzeniu jest odniesienie jedynie, że szafki powinny spełniać wymagania Polskich Norm. Polska Norma PN-75M-78711 została wycofana 23-11-2011 roku a w związku z tym nie obowiązuje. Nie ma też innej normy w tym zakresie ją zastępującej. Czy zatem są jakiekolwiek legalne wymagania co do wielkości, podziału itp. szafki ubraniowej na odzież pracownika? W wielu miejscach widzę powielaną informację ciągle odnoszącą się do normy przywołanej powyżej - nawet wpisy z datą po jej wycofaniu. Próżno także szukać normy PN-EN jako następników norm polskich w tym zakresie. Ktokolwiek podpowie?
 6. Witam, czy budynek, który pełni fukcję PM, ale znajdują się w nim pomieszcza typu (szatnie, stołówka, sanitariaty) traktować jako PM i ZLIII ?
 7. Także polecam somati-system.pl. Profesjonaliści!
 8. Także polecam somati-system.pl. Profesjonaliści!
 9. Witam, Prubuje w Packet Tracer na jednym z routerów w srodowisku wirtualnym ustawic IP i Maske wg opisu do zadanka i wywala mi blad ze niby zła maska. Potrzebne mi do routingu statycznego. ip 200.100.50.224 maska 255.255.255.248 / 29
 10. to jak to mam bliczyc mam regaly stare bez opisu ile moge max dac kg na nie prosze tak na chłopski rozum
 11. Witam serdecznie, czy ktoś może mi pomóc z oceną rysunku na którym mam naniesiony rozkład instalacji ppoż, czy jest ona zgodna z wymaganiami ? Jest to rozbudowa budynku mieszkalnego, połączona z istniejącym budynkiem przewiązką na parterze. Powierzchnia każdej z kondygnacji w rozbudowie wynosi około 200 m2. Załączam link do zdjęć każdej z kondygnacji z naniesionym rozkładem kabli, czujników, klapy oddymiającej itd. Zastanawiają mnie czujniki w łazienkach, czy muszą być ? Czy nie ? https://files.fm/u/vxh6cnes Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam Tomek
 12. Zerknij sobie tutaj https://www.nobilia.pl/ Na stronie znajdziesz porządne kosze delikatesowe. Które można podarowac pracownikom.
 13. Opcji jest wiele i są to na pewno imprezy integracyjne dla pracowników w firmie dodatkowe premie pieniężne za dobre wyniki ( nie polecam natomiast karania oraz obcinania pensji z uwagi na to, że jest to bardzo niewskazane oraz dziala demotywująco) poza tym zblizają sie święta i mozna zastanowić się nad sprezentowaniem pracownikom paczek w firmie. Szczególnie, ze jest to bardzo mile widziane.
 14. Mam pytanie o sposoby motywacji pracowników w firmach w jakich pracujecie. Jakie znacie ciekawe sposoby na zmotywowanie pracowników? Co moze się sprawdzić w firmie?
 15. witam, Projektujemy rozbudowę budynku biurowego i architekt wciska mi czy szafkę porządkowa ze zlewem umieszczonym na 50 cm wysokości, Nie chcę tego. Nigdzie mi to nie pasuje. czy to jest konieczne w biurze?
 16. Panie Rafale, Jeszcze jedno celem wyjaśnienia i jednocześnie zdementowania informacji nieprawdziwych (może sam jestem w błędzie), proszę o podanie rozporządzenia (bo normy to normy...) gdzie zapisane jest, że badania regałów muszą być (bo to, że coś może być kwestionowane oznacza tylko tyle, że instruktarzu postępowania - rozporządzenia, dyrektywy, normy - brak). Skontaktuje się również z PIP celem wyjaśnienia. Pozdrawiam.
 17. Panie Rafale, Badania? Serio? Wykonałem już setki obliczeń bez badań i PIP był zachwycony. Badania regałów są niszczące, więc jak ktoś ma stare regały każdy innej konstrukcji to ma je sobie przebadać i przy okazji zniszczyć. Za wszystko zapłaci oczywiści grube tysiące bo tyle kosztują badania. Proszę o wstrzemięźliwość ze stwierdzeniem: "oszacowanie nośności regałów " nie popartego żadnymi badaniami) są nie zgodne z obowiązującymi przepisami - bo to ja jako osoba wykonująca dokumentację deklaruję ich nośność i ja ponoszę za to odpowiedzialność. Jeżeli firmy nie chcą mieć tego ciężaru na sobie zrzucają go na podmioty zewnętrzne. Ale o badaniach może myśleć tylko producent, a nie użytkownik posiadający setki regałów niewiadomego ochodzenia. Pozdrawiam.
 18. Najlepsi fachowcy w Polsce w branży bram przeciwpożarowych Somati-System z Opola. Polecam
 19. BHP w Cosinusie super sprawa! Polecam, jako absolwent.
 20. Nie ma wytycznych, myje się tak samo jak każdą inną powierzchnię przeznaczoną do kontaktu z żywnością. Z zewnątrz myjemy jak zawsze się to robi w myjni samochodowej. W środku myjemy zgodnie z instrukcją mycia i dezynfekcji, samodzielnie.
 21. Witam, Czy są jakieś wytyczne dla mycia samochodów przewożących żywność- wg przepisów ma być w należytej czystości jaką częstotliwość przyjąć czy raz w tygodniu jest wystarczająco? Jak często dezynfekować? Co wpisać w dokumentację? Drugi temat problem gdzie myć pojazdy- myjnie ręczne nie mają środków do żywności. Gdzie i jak myć? Proszę o pomoc i poradę
 22. Nie musi, to są sprawy umowne określone w umowie pomiędzy podmiotami
 23. Rafał Wielgus

  macierze

  Wszystko zależy do czego dyski SAS mają być stosowane.
 24. Żadna umowa z podmiotem przetwarzającym nie jest potrzebna. Pracodawca nie może być pozbawiony możliwości ujawniania nazwisk pracowników, zajmujących określone stanowiska w ramach instytucji. Przeciwne stanowisko prowadziłoby do sparaliżowania lub poważnego ograniczenia możliwości działania pracodawcy, bez żadnego rozsądnego uzasadnienia w ochronie interesów i praw pracownika.
 25. Odpowiedź Rozporządzenie Ministra Klimatu z 2.01.2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U. z 2020 r. poz. 10) określa katalog odpadów z podziałem na grupy, podgrupy i rodzaje ze wskazaniem odpadów niebezpiecznych. Zużyta odzież robocza może zostać zakwalifikowana jako odpady z grupy 15 - odpady opakowaniowe; sorbenty, tkaniny do wycierania, materiały filtracyjne i ubrania ochronne nieujęte w innych grupach - 15. Jeśli zawiera substancje niebezpieczne, to właściwy będzie kod 15 02 02* Sorbenty, materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach), tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB). Jeśli nie, to kod 15 02 03 Sorbenty, materiały filtracyjne, tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02. Wskazana odzież nie będzie odpadem komunalnym. Rozporządzenie Ministra Środowiska z 10.11.2015 r. w sprawie listy rodzajów odpadów, które osoby fizyczne lub jednostki organizacyjne niebędące przedsiębiorcami mogą poddawać odzyskowi na potrzeby własne, oraz dopuszczalnych metod ich odzysku (Dz.U. z 2016 r. poz. 93) określa: 1) listę rodzajów odpadów, które osoba fizyczna lub jednostka organizacyjna niebędące przedsiębiorcami, zwane dalej "podmiotami", mogą poddawać odzyskowi na potrzeby własne, oraz dopuszczalne metody odzysku; 2) warunki magazynowania odpadów przeznaczonych do wykorzystania na potrzeby własne oraz dopuszczalne ilości, które te podmioty mogą przyjąć i magazynować w ciągu roku, lub sposób określenia tych ilości, dla niektórych rodzajów odpadów, o których mowa w pkt 1. Proszę zwrócić uwagę, iż ww. rozporządzenie wskazuje, iż pracownikowi można przekazać odpady o kodzie 15 01 01, 15 01 03, 15 01 09. Natomiast ubrań ochronnych nie możemy zakwalifikować do żadnej z tych grup.
 26. Pod jakim kodem odpadu zakwalifikować zużytą odzież roboczą pochodzącą z pracy na stanowiskach, gdzie występują procesy, w których używa się substancji chemicznych? Pod jakim kodem zakwalifikować zużytą odzież, gdzie nie stosuje się substancji chemicznych? Czy taka odzież może trafiać do odpadów komunalnych? Czy pracodawca może przekazać zużytą odzież pracownikowi?
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...