spis treści
zamknij
BHPEX Logo

Blog bezpieczeństwa w pracy

LAN

LAN – lokalna sieć komputerowa, (local area network) – sieć komputerowa łącząca komputery na ograniczonym obszarze, np. biuro, szkoła, dom. Sieć LAN może być wydzielona zarówno fizycznie, jak i logicznie w ramach innej sieci. Główne różnice LAN w porównaniu z WAN to wyższy wskaźnik transferu danych i mniejszy obszar geograficzny.

lan wifi

Sieć LAN – budowa

Sieć LAN zbudowana jest z kabli sieciowych nazywanych skrętką komputerową. Wszystkie urządzenia są podłączone do switcha, który jest węzłem komunikacyjnym. To dzięki niemu drukarki, dekodery, telewizory porozumiewają się miedzy sobą. Pomijając opcję użycia kabli, istnieje możliwość wykorzystania WIFI, czyli łączności bezprzewodowej. Kolejnym urządzeniem składającym się na sieć komputerową jest router. Za jego sprawą przyłącza się całą sieć do globalnej sieci Internet.

Obecnie najpopularniejszymi technologiami używanymi do budowy sieci LAN są Ethernet oraz wi-fi.

Usługi informatyczne dla firm

Specjalizujemy się w obsłudze informatycznej tzw. outsourcing IT małych, średnich i dużych podmiotów gospodarczych w sektorze prywatnym oraz jednostek samorządu terytorialnego w sektorze publicznym.

Budujemy także lokalne sieci komputerowe LAN.

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń 68 411 40 00