spis treści
zamknij
BHPEX Logo

Blog bezpieczeństwa w pracy

EIGRP

EIGRP (Enhanced Interior Gateway Routing Protocol) – hybrydowy protokół trasowania przygotowany przez Cisco Systems. Działa na algorytmie wektora odległości. Przygotowany do trasowania wewnątrz systemu autonomicznego (IGP). Od protokołów trasowania stanu łącza odróżnia go fragmentaryczna wiedza o strukturze sieci (zna on jedynie połączenia do swoich sąsiadów), a co za tym idzie, do przeliczania tras nie wykorzystuje algorytmu DSPF (Dijkstry Shortest Path First).

Do przeliczania tras protokół EIGRP używa maszyny DUAL FSM (Diffused Update Algorithm Finite State Machine). Używany w sieciach, w których jest do 50 routerów, wykorzystuje płaską strukturę sieci z podziałem na systemy autonomiczne i stosuje złożoną metrykę. Do transportu pakietów wykorzystuje protokół Reliable Transport Protocol. EIGRP jest chętnie używany, ze względu na łatwą konfigurację, obsługę VLSM i krótki czas konwergencji.

Usługi informatyczne dla firm

Specjalizujemy się w obsłudze informatycznej tzw. outsourcing IT małych, średnich i dużych podmiotów gospodarczych w sektorze prywatnym oraz jednostek samorządu terytorialnego w sektorze publicznym.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń 68 411 40 00