spis treści
zamknij
BHPEX Logo

Blog bezpieczeństwa w pracy

Dotacje ochrony środowiska

Dotacje ochrony środowiska obejmują wiele kwestii środowiskowych. Dotyczą m.in.: na likwidacji kopciuchów, odnawialnych źródeł energii, podłączenia budynków do sieci kanalizacyjnej oraz usuwania i unieszkodliwiania azbestu, a także budowy urządzeń zatrzymujących wodę opadową i roztopową.

Dotacje

  • Likwidacja kopciuchów – dotacje do wymiany kopciuchów na nowe piece gazowe, przyłączenie nieruchomości do sieci ciepłowniczej, instalację pompy ciepła lub ogrzewania elektrycznego. Poszczególne samorządy mogą dopłacić do nowych urządzeń grzewczych, a także do współpracujących z nimi odnawialnymi źródłami energii, tj. kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych czy turbin wiatrowych. To rozwiązanie jest oszczędnością i sposobem na korzystanie z przyjaznych środowisku zasobów natury – słońca i wiatru.

dotacje ochrony środowiska - kopciuchy

Dotacje na odnawialne źródła energii – dofinansowanie lokalnych źródeł energii odnawialnych – kolektorów słonecznych, pomp ciepła, czy też paneli fotowoltaicznych i turbin wiatrowych.

Instalacje wodne – dofinansowanie na instalacje do zatrzymywania i wykorzystania wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.

Inne ekoinwesytycje – dofinansowanie do unieszkodliwiania azbestu, likwidację zbiorników bezodpływowych i podłączenie budynków do sieci kanalizacyjnej.

Usługi ochrona środowiska

Oferujemy kompleksową stałą obsługę w zakresie ochrony środowiska. Opracowujemy zaległą dokumentację, zajmiemy się bieżącą ewidencją odpadów, uzyskaniem odpowiednich pozwoleń i wiele innych.